Szkolenia bhp online cena

 

Szkolenie bhp to niezbędna czynność, którą muszą wykonywać wszyscy przedsiębiorcy. Okresowe uzupełnianie wiedzy ma na celu zapoznanie pracowników z nowymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Nowe, wyjątkowe rozwiązanie

Szkolenie bhp w sposób bezpośredni niweluje ryzyko powstania negatywnych zdarzeń w przedsiębiorstwie. Jesteśmy innowacyjną firmą, kochamy nowoczesne rozwiązania, dlatego korzystamy z możliwości jakie oferuje Internet. Wprowadziliśmy na rynek wyjątkowe rozwiązane, z którego skorzystać może każda firma.

Szkolenie BHP przez Internet

Szkolenie bhp online, dzięki któremu niezbędna czynność będzie wykonana szybko i efektywnie. Oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ cena szkolenia bhp przez Internet jest bardzo atrakcyjna. Jeżeli Twoja firma również podąża z duchem czasu, to szkolenie bhp online jest rozwiązaniem, z którego  będziesz zadowolony.

Szkolenia BHP przez Internet - wymogi prawne 

Szkolenia BHP online pozwalają pracownikom zapoznać się z ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi ze środowiska pracy. Wykonywanie każdego zawodu, nawet pozornie bezpiecznego, wiąże się z określonym stopniem zagrożenia zdrowia, a czasem nawet życia. Wiedza zdobyta w czasie szkolenia BHP przez Internet pozwala na samodzielną ocenę ryzyka oraz podjęcie działań, które mogą zapobiec lub zniwelować niebezpieczeństwo.

Zgodnie z wymogami prawa pracodawca musi zapewnić pracownikowi bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Ponadto musi wyposażyć go w niezbędną wiedzę, którą przekazują specjaliści od BHP właśnie w czasie okresowych szkoleń. Niezgodne z prawem również jest dopuszczenie pracownika do wykonywania obowiązków bez odpowiedniego przeszkolenia. Jeszcze przed podjęciem pracy musi on posiadać wiedzę, która pozwoli mu na sprawne reagowanie w sytuacjach awaryjnych oraz udzielenie pomocy osobom, które mogły ulec wypadkowi.

Istotną kwestią jest również zapoznanie osoby zatrudnionej ze schematami bezpieczeństwa obowiązującymi w firmie oraz przekazanie jej standardów, które zagwarantują efektywne i odporne na zagrożenia wykonywanie powierzonych obowiązków.

Ustawodawca przewidział kilka możliwości w kwestii zdobywania wiedzy z zakresu BHP: 

  • instruktaż
  • kurs
  • seminarium
  • samokształcenie kierowane 

Szkolenia online należą do ostatniej z podanych kategorii. Warto pamiętać, że pracodawca może wybrać ten typ dostarczania wiedzy pracownikowi tylko w przypadku szkoleń okresowych. Zgodnie z prawem wstępne szkolenia BHP nie mogą odbywać się z pośrednictwem Internetu.

Szkolenia BHP przez Internet - czym się różni od metody tradycyjnej?

Szkolenie BHP online to optymalne rozwiązanie zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Warto pamiętać, że szkolenie okresowe musi odbywać się w czasie pracy, a więc w najkorzystniejszej opcji nie powinno zabierać zbyt dużo czasu. Równocześnie nie powinniśmy bagatelizować jego wagi i decydować się na rozwiązania, które nie zapewnią naszym pracownikom odpowiedniego zasobu wiedzy. Szkolenia BHP przez Internet są idealnym kompromisem między oszczędnością czasu a jakością przekazywanych treści.

Innowacyjność e-learningu doceniają najlepsze ośrodki szkoleniowe na całym świecie. Pod względem merytorycznym szkolenia BHP online są równie wartościowe, jak te przeprowadzane metodą tradycyjną. Firma zajmująca się organizacją szkolenia musi dostarczyć uczestnikom niezbędne materiały i pomoce. Bardzo często dzięki interaktywnemu charakterowi szkolenia uczestnicy są bardziej skupieni i chętni do współpracy.

Ogromną zaletą tego typu kursów jest możliwość powrotu do wybranych zagadnień, a także przerwanie szkolenia i dokończenie go w dowolnym momencie. Komfort jaki zyskujemy tym sposobem sprawia, że materiał szkoleniowy nie jest męczący, a uczestnicy nie są znużeni ani przytłoczeni nadmiarem wiedzy. Ponadto efekty szkolenia BHP przez Internet są porównywalne do tych osiąganych metodą tradycyjną. Wśród młodych grup szkoleniowych, które znacznie lepiej czują się w środowisku online, mogą one być nawet wyższe.

Szkolenia BHP przez Internet - cena, która kusi

Szkolenie BHP online to korzystna metoda uzupełniania wiedzy pracowników także pod względem finansowym. Zgodnie z polskim prawem to pracodawca zobowiązany jest ponosić koszty szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dawniej firmy wyznaczały pracownika, który posiadał odpowiednie kwalifikacje i sam zajmował się szkoleniami pozostałych członków załogi. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego modelu. Po części ze względu na efekty - osoba ta, mimo że mogła posiadać niezbędną wiedzę, niekoniecznie musiała umieć się nią dzielić.

Przede wszystkim jednak ze względów finansowych. Obecnie najkorzystniejszą opcją dla małych firma oraz wielkich korporacji są szkolenia BHP online. Cena takiego kursu obejmuje już materiały oraz pomoce niezbędne uczestnikom. Dodatkowo organizator szkolenia zajmuje się przeprowadzeniem egzaminu sprawdzającego stopień przyswojenia omawianych treści. Pracodawca zaś unika wszelkich kosztów związanych z dojazdem pracowników do firmy szkoleniowej lub samodzielną organizacją szkolenia.

Zapytaj o szkolenia BHP online

Przejdź do platformy e-learning